Back Cover
Odlomak i poleđina
Akcija!

O homoseksualnosti na novi način

Druga strana tolerancije
Prevod sa engleskog Kornelija Rakić Odri
246 str., mek povez, latinica
Godina izdanja: 2017.
Cena: 1.485  din. (sa uključenim PDV)
Pouzećem od izdavača: 1.100 din (sa uključenim PDV i PTT troškovima)

1.485 din 1.100 din

„Ja sam gej“ – šta biste vi uradili da to čujete od vašeg sina ili kćerke, brata ili sestre, člana porodice ili prijatelja? Da li je homoseksualnost urođena ili stečena? Zašto treba razlikovati homoseksualno ponašanje od homoseksualnog identiteta? Kojih je deset mogućih uzročnika istopolne privlačnosti? Da li je moguća promena istopolne privlačnosti? Zašto je važno odnositi se sa razumevanjem, ljubavlju, tolerancijom, saosećanjem i bez osuđivanja prema istopolno orijentisanima? Zašto je homoseksualnost toliko promovisana u medijima i industriji zabave? – neka su od pitanja na koje odgovara autor, Ričard Koen, psihoterapeut, jedan od vodećih stručnjaka u oblasti seksualne orijentacije. Ovo je i lično svedočanstvo autora, pisano iz vlastitog iskustva, jer je Koen bivši homoseksulac a danas porodični čovek koji živi sa suprugom i troje odrasle dece.

• Da li je istopolna privlačnost simptom dubljih i nerešenih problema?
  • O kontroverzama homoseksualnosti
  • Lično svedočanstvo autora i brojne priče iz njegove psihoterapeutske prakse
  • Zašto je problem homoseksualnosti iz sfere psihologije i morala prebačen u sferu ljudskih prava i socijalne pravde?

LGBT aktivisti su nas naučili da se odnosimo sa poštovanjem i dostojanstvom prema osobama sa istopolnom privlačnošću, ali je istovremeno, u ime tolerancije, različitosti i jednakosti – potisnuta  prava istina“

Ričard Koen

Utisci čitalaca

Niko još nije napisao utisak o ovoj knjizi na našem sajtu.

Budite prva osoba koja će napisati utisak za knjigu “O homoseksualnosti na novi način”