Knjiga o tome zašto je razmaživanje najveća opasnost za decu današnjice i kako iz najboljih namera upropašćavamo decu. Zašto srećna deca neće da odrastu? Autor tvrdi da postoje dalekosežne posledice načina na koji vaspitavamo decu i kakvu decu vaspitavamo. Uveren je da su koreni problema u tome što današnja deca ne usvajaju autoritet od roditelja i odraslih koji treba da im služe kao model u društvu i socijalizaciji. Time što smo uklonili granice koje smo nekada postavljali deci i njihovim željama, kao i našim abdiciranjem iz pozicije autoriteta, čini se da smo upravo mi, odrasli izneverili našu decu, lišavajući ih njihovih osnovnih potpornih struktura. Knjiga će, nada se autor, sagledavanjem različitih problema koji postoje i direktnim suočavanjem s njima, pomoći u nameri da se zaustavi naše povlačenje iz uloge roditelja koji ima autoritet i da će tako sprečiti ovaj moderan oblik zanemarivanja. Knjiga je inspirativna, puna dokaza i argumenata, koja čitaoca navodi da ne poistovećuje ljubav prema detetu sa vaspitanjem.
- Koji su sve naučni dokazi da „ispravno“ vaspitanje sprečava razvijanje detetovih životnih sposobnosti?
- Kuda vode politički korektni priručnici o vaspitanju dece?
- Šta se krije iza halabuke u javnosti u vezi sa telesnim kažnjavanjem? Kako uskraćivanjem obogaćujemo našu decu?
- Kontrola želje za uživanjem: alkohol i droge
- Kako bi trebalo da glasi spisak istinskih dečjih prava?
Dragoceno je Sigmanovo dosledno razlikovanje vaspitanja i ljubavi.
Kada neko poistovećuje ta dva pojma, onda postavljanje granica, prikraćivanje i kažnjavanje pogrešno doživljava kao negaciju ljubavi prema detetu.
Dr Jovan Mirić, prof. Filozofskog fakultata, Beograd
Димитрије Стошић –
Ова књига је за мене била право откриће и променила ми је поглед на родитељство, али и на савремену цивилизацију. Од како сам је прочитао постала је обавезан поклон за пријатеље и родбину. Прави уџбеник за сналажење свежих родитеља у савременом свету. Што је најважније, много тога смо проверили у пракси и потврдили.