Back Cover

Prevod sa engleskog Nebojša Pajić
262 str., mek povez, latinica
Godina izdanja: 2015.
Cena: 1.265 din. (sa uključenim PDV)
Pouzećem od izdavača: 1.000 din (sa uključenim PDV i PTT troškovima)

1.265 din 1.000 din

Šta danas znači biti u vezi? Kako graditi bliskost i emocionalnu vezanost? Kako izgraditi ispunjavajući partnerski odnos koji nam daje slobodu da uživamo u životu i razvijamo se? Ovo je knjiga koja nam pomaže da ljubav ponovo otkrivamo kao emocionalno vezivanje, različito od zaljubljivanja. Autori su sabrali znanja višegodišnjeg istraživanja o bliskim partnerskim odnosima među odraslim osobama i dobili praktičan vodič za sve one koji žele da ostvare uspešnu vezu ili da poboljšaju već postojeću. Teorija emocionalnog vezivanja Džona Bolbija (John Bowlby) je veliko i složeno polje istraživanja razvoja dece i roditeljstva, a ovde je ograničena na razvoj partnerskih odnosa. Kompleksne naučne ideje predočene su razumljivo za snalaženje u svakodnevnom životu.

• Kako emocionalno se vezujući gradimo ljubav?
  • Zašto jedni beže od emocionalnog vezivanja, a drugi se previše vezuju?
  • Preokupirani, vezujući i siguran stil – tri su osnovna stila vezivanja.
  • Šta je paradoks zavisnosti, a šta test nepoznate situacije?
  • Kako pronaći osobu na koju možete emotivno da se oslonite?

Šta danas znači biti u vezi? Zahvaljujući teoriji emocionalnog vezivanja Džona Bolbija ljubav ponovo otkrivamo kao emocionalno vezivanje, različito od zaljubljivanja.
Dr Zoran Milivojević, autor Formula ljubavi i koautor Svetske knjige o ljubavi

Utisci čitalaca

Niko još nije napisao utisak o ovoj knjizi na našem sajtu.

Budite prva osoba koja će napisati utisak za knjigu “Veza”