Back Cover
Odlomak i poleđina
Akcija!

Veština savetovanja u transakcionoj analizi

Prevod sa engleskog Magdalena Petrović
288 str., mek povez, latinica
Godina izdanja: 2015.
Cena: 1.760  din. (sa uključenim PDV)
Pouzećem od izdavača: 1.408 din (sa uključenim PDV i PTT troškovima)

1.760 din 1.408 din

Pred čitaocima je važna knjiga Ina Stjuarta, najistaknutijeg evropskog transakcionog analitičara. U trideset tajni veštine save­­to­vanja Stjuart daje dobar izbor moćnih koncepata transakcione analize koji će najviše pomoći savetniku ili terapeutu da postigne ugovorene ciljeve. Knjiga je dragocena u radu sa klijentima jer pomaže da obogatite svoj savetodavni rad i ovladate procesima kompleksnog odnosa klijenta i praktičara i postignete pozitivnu psihosocijalnu promenu i uspešno završite tretman.

Stjuart je pregledno, jasno i razumljivo predstavio trideset praktičnih saveta o tome kako možete povećati i razviti svoju efikasnost i veštine u korišćenju transakcione analize. Iako je jedan od ciljeva ove knjige da zadovolji potrebe onih koji su tek zakoračili u savetodavni rad kako bi izbegli uobičajene greške, namenjena je i iskusnim terapeutima i savetnicima jer će u njoj pronaći mnoge delove teksta koji se po prvi put objavljuju u vidu knjige.

• Kako ugovarati ciljeve savetovanja?
  • Šta su destruktivni „otvori za bekstvo“ i kako ih zatvoriti?
  • Mišljenje, osećanje ili ponašanje – koja su klijentova „vrata za kontakt“?
  • Kako se kretati kroz prošlost, sadašnjost i budućnost?
  • Na koje koncepte i tehnike transakcione analize se treba osloniti?

Dobar izbor moćnih koncepata transakcione analize koji najviše mogu pomoći savetniku ili terapeutu u postizanju ugovorenih ciljeva.
Dr sci. Nataša Cvejić-Starčević, transakcioni analitičar, supervizor i predavač

Utisci čitalaca

Niko još nije napisao utisak o ovoj knjizi na našem sajtu.

Budite prva osoba koja će napisati utisak za knjigu “Veština savetovanja u transakcionoj analizi”

Od istog autora